Hızlı Üyelik ve Sipariş için 0507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}ERSAĞ Bulaşık Matik Sorunu Yaşayanlar Mutlaka Okusun!

ERSAĞ Bulaşık Matik Sorunu Yaşayanlar Mutlaka Okusun!
İnternette ERSAĞ ile ilgili yapılan şikayetleri her gün düzenli olarak takip ediyorum. Bu konu ile ilgili ERSAĞ  yetkilileri ile zaman zaman görüşüyorum ve şikayetler ile ilgili verdiği cevapları sizlerle paylaşmak istiyorum.
ERSAĞ  bulaşık makinaları için tuz üretmesini istiyoruz.
-Şu an böyle bir ürün üretilmemektedir ancak ERSAĞ gelişen bir firmadır, size önerim kimyasal tuz yerine marketlerde aktarlarda satılan kaya tuzunu kullanmanız yönündedir; çünkü kimyasal ürünler ile ERSAĞ beraber kullanıldığında hiçbir şekilde sonuç vermeyecektir.
ERSAĞ Bulaşık Matik ürünü yeni kullanmaya başladım, bulaşıklarım çok kötü çıkıyor.
-Sorununuz için size tavsiyem bulaşık makinası temizleyici ile 15 günde bir makinenizi boş olarak yıkamanızdır;çünkü uzun süredir kimyasallarla kullanılarak yıkama işlemi yapmış bulaşık makinelerinin arınması uzun sürmektedir .
Ben bulaşık makinası için bu iki ürünü de(Bulaşık matik ve aktif maddesi) 15 gündür kullanıyorum gerçekten bardaklarım,kaşıklarım cam olan her şey mahvoldu çizildi çiflenmiş gibi beyaz tozlu ve bardaklarım sert bir yüzeye sahip oldu ürünü kullanmayı hemen bırakıp eski deterjanımı kullanmayı düşünüyorum aktifte hiç işe yaramıyor kusura bakmayın.
Makinanızın ne kadar yeni olduğunu bilemediğim için yeni veya eski model makineler için iki ayrı cevap hazırladım.

Günümüzde üretilen makineler az enerji ve az su ile çalışan ekonomik yapıdadırlar;ancakersağ bulaşık matik içerisinde barındırdığı ekstratlar bol suda çözünürler.Bu yüzden ürünü iki çay kaşığı kadar kullanmanızı tavsiye ederim.Bu şekilde suyla olan oranını artırmış olursunuz ve daha etkili sonuç alırsınız.Yağlı bulaşıklarda ise 1 kaşık daha ilave etmelisiniz.ERSAĞ Bulaşık matiğin yanında kimyasal temizleyici veya tuz ürünü kesinlikle kullanmayınız; çünkü bitkisel ürünle kimyasal ürün etkileştiğinde tortulaşma ve çizilmeler oluşmaktadır.ERSAĞ parlatıcı satın almak istemiyorsanız onun yerine sulandırılmış sirke de kullanabilirsiniz.Çünkü saf sirke içinde bulunan asitten dolayı makinanıza zarar verir.Eğer eski tip makineniz varsa yarım ölçek bulaşık matik kullanmanızı öneririm.Makinenizi uzun süredir kimyasallarla beraber kullandığınız için muhakkak ERSAĞ Bulaşıkmatik Temizleyici ile önceden yıkamalısınız.

17.400 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM

 1. Seckin menteş dedi ki:

  Ersag bulaşık mak jel kullanmAya başlayalı 1 aydan fazla oldu yukarıda yazanların hepsini yaptım bulasik makinesi temuzleyiciyi 15 gunde bir kullandim ama hala bulasiklariimin yağlı kaldığı oluyor bardaklar berbat durumda kutudaki bitince kimyasal deterjanlara geri dönmeyi dusunuyorum

  1. adem dedi ki:

   Ersağ Parlatıcı ekleyip ve yüksek derecede yıkayıp,az miktarda(1 kapak) yağ çözücü ilave edin, sonuç mükemmel olacaktır.Denenmiştir

 2. Aykut dedi ki:

  Uzun süreli kimyasallarla yıkadık, kabul ancak bir süredir toz bulaşık deterjanınızı kullanıyorum. Kimyasal etkisinin geçeceğini umuyorum ancak ne zaman geçeceğini bilmiyorum. Şu anda bulaşıklarım o kadar kötü çıkıyor ki hepsini elimle de yıkamak zorunda kalıyorum. 60 derece niye tozu eritemiyor, bir türlü anlayamadım. Makinadan çıkan eşyalarımızın hepsi ince bir toz tabakasıyla kaplı. Zehirlenme ihtimalimiz var mı onuda bilmiyorum. Yukarıda söylediklerinizin hepsini harfiyen yapıyorum ama artık sıkıldım. Sizce 6 yıldır kullandığım makina ne zaman sizin ürününüzle temiz ve sağlıklı bir sonuç verecek. Ya da gerçekten sonuç verecek mi?

  1. adem dedi ki:

   Düzenli kullanınca farkı hissedeceksiniz

 3. Ebru dedi ki:

  Bende hep buna benzer şikayetleri duyduğum için Ersay jel bulaşık Makinesi deterjanına geçmeden önce 2 – 3 kere makinami sirke ve karbonatla yüksek derece boş olarak yıkadım bu sırada tuzumda bitti tuz yerine limon tozu doldurdum parlatıcı kisminada sirke tek denemede süper bir sonuç aldım.

 4. Ayşe dedi ki:

  Ersağ Bulaşık matik jel kullanıyorum.Deterjanı koyunca içine yağ çöz eklemeye başladım sonuç mükemmel.Eski makinemden kimyasalı arındırana kadar aynı sorunları bende yaşadım.Yeni makinemde kimyasal deterjan kullanmadığım için o kadar şık temizleyici kullanmıyorum.Tuz da kullanmıyorum ama firma üretse fena olmaz sularımız çok kireçli….

 5. Bircan Çelik dedi ki:

  Sıvı bulaşık makinesi kullanmaya başladım makinemde parlatıcı olarak dogal elma sirkesi vardı. Tuz bölümünde de kimyasal tuz vardı. Bulaşıkları iyi çıkarmıyordu. Parlatıcısını kullanmaya başlayınca. Kimyasal tuza rağmen mükemmel yıkamaya başladı. Kimyasal tuz birince bende tavsiyelere uyarak turşu tuzu koydum ve şuan çok kötü yıkıyor. Biraz da limon tuzu ekliyorum ama hala kötü. Ne yapacağımı şaşırdım.

  1. adem dedi ki:

   Temizleyicisi ile boş yıkama yapmanız gerek 15 günde 1.

BİR YORUM YAZIN

× Üyelik ve Destek