Hızlı Üyelik ve Sipariş için 0507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}Ersağ Avrupa Çevre Etiketi sahibidir

Ersağ Avrupa Çevre Etiketi sahibidir

Avrupa birliği Eko-Çevre etiketi, doğaya duyarlı, zararları az özellikle temizlik ve kozmetik ürünlerde kullanılan bir etikettir.Sadece bu ürünlerde değil tekstilden,boya ürünlerine, bilgisayar ürünlerine kadar bir çok alanda Ecolabel Çevre Etiketi kullanılmaktadır.Etiketi alan firmaların ürettiği ürünlerde veya malzemelerin doğaya daha az zararı oldukları ve firmanın çevreye karşı duyarlı hareket ettiği anlamına gelir.Peki bu etiketli bir ürün gördüğümüzde bu etiketten ne anlamalıyız?
•Doğal ortama daha az zararlıdır.
•Doğa koşullarına uygundur.
•Ürünler doğal ortamda kendiliğinden kısa sürede yok olur.
•Ambalajı çevreye zararlı değildir.
•Ürünler kalitelidir gibi anlama gelir.

Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde yeni nesil  temizlik ve kozmetik ürünler üreten %100 Türk  malı Ersağ firması EU Ecolabel çevre etiketi alarak ürünlerinde kimyasal kullanmadığını bir kez daha kanıtlamıştır.Ersağ ürünlerinde doğaya zararlı fosfat bulunmaz. Ritha,Papatya,argan yağı gibi bitkiler kullanarak temizlik ve kozmetik ürünleri üretmektedir.
Her gün çevreye gelişigüzel attığımız pet,kola şişeleri,camlar ve plastik malzemelerin çevreye zararları çok fazla olduğunu bilmeyenimiz yoktur.Çevre bilinci ile hareket eden firmamız ürün ambalajlarında kendiliğinden çözülebilen katkı maddesi (Green Oxo Degradable ) kullandığından ambalajları 12-24 içinde doğada kendiliğinden yok olmaktadır.Şirketimiz ürün ambalajlarımız için 1 Kasım 2013 tarihi itibari ile Green Oxo Degradable (Doğada çözünür plastik katkısı) katkı malzemesi kullanacaktır. Böylelikle 12-24 ay arası doğada çözünecktir.

%100 Türk malı Ersağ, genel ev temizliğinde ,kişisel bakımımızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz temizlik ve kozmetik ürünleri üretmektedir.Ersağ ürünlerinin kalitesini artırmak ve insan ve çevre  sağlığı duyarlılığı konusunda çalışmaları konusunda ar-ge çalışmaları devam etmektedir.
•Firmamız üretmiş olduğu, içeriğinde fosfat içermeyen çamaşır yıkama tozlarının piyasaya arzından sonra yine içeriğinde fosfat bulunmayan sıvı temizlik ürünlerinin de üretimine başlayarak ürün sayısını 15’e çıkardığı gibi zaman içerisinde ise 80 in üzerine çıkarmıştır.
•Firmamız,bilinçli bir üretici olmasından ötürü rutin aralıklarla ürünlerine fosfat testi, yüzey aktif madde testleri, mikrobiyolojik testler gibi birçok test yaptırmıştır.
•Her geçen gün büyüyen firmamız, nihai tüketicilerden almış olduğu memnuniyetten dolayı ar-ge çalışmalarına hız vermiş ‘’Ersagritha’’ ve ‘’Ritha’’markalarını tescil ettirmiştir.
•Ersağ firması 2013 yılı Kasım ayında, Türkiye de bir ilk olacak bir projeye daha imza atmıştır. Bu projemiz çok geniş kapsamlı olup, üretmiş olduğumuz tüm temizlik ürünlerinin doğal ve anti bakteriyel özellikte olma projesidir.
•Şirketimiz, bilinçli bir üretici ve Türkiye genelinde 220 bin üyeye ulaşmış, profesyonel çalışma kadrosuyla her gün kendisini yenilemiş, doğal ve anti bakteriyel ürün üretimi projesinin ardından bitkisel besin tamamlayıcılarla da çalışmalarına başlamıştır. Aynı anda 2 projeyi birden yürütmekteki amaç ise firmamıza duyulan güvenden ve nihai tüketicilerin talebindendir. Firmamız üretmiş olduğu ürünleri için, ilgili bakanlığa güvenlik bilgi formlarını sunduğu gibi tedarikçi firmalardan da almış olduğu hammaddelere ait güvenlik bilgi formlarını bulundurmaktadır. Bu hammaddeler, Avrupa Birliği tarafından onay görmüş, uygun görülmüş hammaddelerdir.
•Kimyasal madde nedir? Doğal halde bulunan veya üretilen, herhangi bir işlem sırasında atık olarak ortaya çıkan, kazara oluşan her türlü element, bileşik veya karışımlardır. Nehirdeki izole edilen bir su ile laboratuar ortamında oksijen ve hidrojen ile yapılan bir suyun aynı oranlara sahip olması gibi. Yine, genelde saf olarak birbirlerine karıştırılan diğer kimyasal maddelerden bazıları ise elmas (karbon), altın, sofra tuzu ve şekerdir. Bu gibi kimyasal maddelerin yanında doğada bulunan basit, görünüşte saf maddeler kimyasal maddelerin karışımı olabilir. Örneğin musluk suyu az miktarda çözünmüş tuz, demir ve kalsiyum gibi diğer kimyasal maddeler içeren bir bileşiktir.
•Dolayısıyla kimyasal madde dediğimizde doğada çözünürlüğü, toksikolejik özelliği, insan sağlığına zararlı olup olmadığına bakılmalıdır. Firmamız, ürünlerinin içeriğinde bitki exratları ile beraber tuz (sodyum klorür) boraks vb. hammaddeler gibi doğada çözünürlüğü olan bileşenleri kullanmaktadır.
•Deterjanlar ve deterjanlarda kullanılan yüzey aktif maddeler hakkında tebliğ;
•Yüzey aktif madde: Yüzey aktif özelliklere sahip olan ve suyun yüzey gerilimini azaltabilen, su-hava arayüzünde yayılma veya tek katmanlı adsorpsiyon oluşturabilen, emülsiyon ve/veya mikroemülsiyon ve/veya miseller oluşturabilen ve su-katı arayüzlerinde adsorpsiyon sağlayabilen cins ve boyutta bir veya daha fazla hidrofilik ve bir veya daha fazla hidrofobik gruptan oluşan deterjanlarda kullanılan herhangi bir organik madde ve/veya karışımı
•Bakanlığın tebliğlerine ve yukarıda açıklanan 6. ve 7. maddelere göre kullanılan kimyasal maddenin oranı, doğada çözünürlüğü, toksikolejik özelliği önemlidir. Dolayısıyla su, tuz, şeker de kimyasal madde diye adlandırılıyor ise bir ürünün içeriğinde bunların olabilmesi ürünün zararlı olduğu anlamına gelmemektedir. Firmamız, üretmiş olduğu ürünlerinde organik bileşenleri tercih ederek doğadaki çözünürlüğüne ve toksikolojik etkisine dikkat ederek üretimine devam etmektedir.

Ersağ Endüstriyel ve Kimyasal Temizlik Ürünleri Pazarlama Turizm Gıda İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. 07.11.2013 tarihde Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma-Uygulama Merkezi (ARGEFAR)  ile  “DOĞAL VE ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİKTE İNNOVATİF TEMİZLİK, HİJYEN VE  KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ”  konusunda  danışmanlık ve hizmet sözleşmesi imzalamıştır. Bu kapsamda ARGE çalışmaları başlatılmıştır.

ECO LABEL
Ulusal ve uluslararası rekabet gücüne sahip olduğu sektörlere odaklanarak lider olma, marka gücünü artırıp yeni marka ve ürünler yaratma, ihracatı ve yurtdışı faaliyetlerini artırarak değerleri ile bir dünya markası olma ve tüketici odaklı ve tüketiciye her koşulda sahip çıkan bir strateji ile çalışan Ersağ Endüstriyel ve Kimyasal Temizlik Ürünleri Paz. Tur. Gıda. İnş. San. Tic. Ltd. Şti. (Ersağ), ürünlerine EU Ecolabel etiketi alarak Türkiye’de bir ilk olma ve ihracat pazarlarında çevreye duyarlı ürünler sunarak pazar payını artırmayı planlamaktadır. Ürünlerini fosfat içermeden üretebilen firmadır.
2.750 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

× Üyelik ve Destek