Hızlı Üyelik ve Sipariş için 0507 509 03 61

Sosyal Medyada Biz}Cildimizi Korumak İçin Nasıl Bakım Yapmalıyız?

Cildimizi Korumak İçin Nasıl Bakım Yapmalıyız?
Soğuk hava şartları ülkemizin hemen hemen yer yerinde etkisini göstermiş durumda. Değişen hava koşulları, sert ve rüzgarlı havalar, klima ve kaloriferlerin etkisi, bilgisayar başında geçirilen uzun zamanlar cildimizi oldukça zorluyor.
HANGİ BAKIMLAR KIŞIN YAPILMASI GEREKİR?
Kış aylarında soğuyan havaya karşın, deri, vücut ısısının kaybolmaması, azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yağ bezlerimiz daha yavaş çalışır. Kan dolaşımı yavaşladığında, cildin gereksinim duyduğu antioksidanları ve besleyici maddeleri alması zorlaşır. Bu da yetmez, cilt kuruluğu başlar. O da yetmez, cilt yağ kaybetmeye başlar.
Tüm bunların birleşimi ise, cildin hassaslaşmasına, dış etkilere karşı kendisini koruyamamasına yol açar ve kaşınmaya, kızarmaya, renk değiştirmeye başlar. Belirtilen etkileri gösteren cildin erken yaşlanmaması için hiç bir sebep kalmamıştır. kışın cilt bakımı yaparken kullanılan cilt bakım ürünleri, yazın kullanılan cilt bakım ürünlerinden farklı olmalıdır. Kışın cilt bakımında kullanılan cilt bakım ürünlerinin besleyici değerleri daha yüksek olmalıdır.
Eğer kışın cilt bakımına dikkat edilmez ise kırışıklık, çatlama, sarkma, leke gibi problemlerin artmasına neden olabillir.
TÜM BUNLARDAN KURTULMAK İÇİN NE YAPMALI?
– Yüz ve vücudumuza, kurumaya engel olmak amacıyla kremli, yağlı sabun ve jeller kullanılmalıdır.  Kullanılan ürünlerin yan etkisiz, anti alerjik olmasına dikkat edilmelidir. Ancak 10 dakika yürüyüş mesafesinde olan işinize veya başka bir yere gidecekseniz, bu kısa süre için cildi yağlı kreme boğmak yanlış olur. Burada kullanmanız gereken nemlendiricidir, hele bir de ısıtılmış ve havası kurumuş bir ortama gidiyorsanız, cildinizin neme ihtiyacı olacaktır.
– Yüz ve vücut deri tipine uygun nemlendiriciler  her banyodan sonra uygulanmalı ve kuruluğa engel olunacak şekilde nemlendiriciler daha sık sürülmelidir.
– Kuru cilt tipi sabun bileşenleri içermeyen losyonlar ile temizlenmelidir. Ve kesinlikle alkol içeren toniklerin kullanılması yasaktır. Bu tonikler cilt tarafından oluşturulan bakteriyel koruma tabakasını kaldırırlar. Kaşıntı, aşırı kuruluk ve iltihap kaçınılmaz olur. Aynısı olgun cilt için de geçerlidir.
– Kışın deri tipine göre sıklığı ayarlanarak bitkisel kök hücreli jel, krem veya maskelerle derinin ölü tabakası yenilenmesi mutlaka sağlanmalıdır. Ayrıca cildin lipid tabakasının desteklenmesi için haftada bir evde yapılabilecek bitkisel içeren maskeler kullanmalı, ayda bir profesyonel cilt bakımlarından destek almalısınız.
– Kışın cildiniz pul pul dökülüyorsa,  zengin içerikli bir gece kremi kullanmalı ve mümkünse nemlendirici içeren, leke önleyici,  güneş koruma faktörlü bitkisel kremleri seçmelisiniz.
– Kış aylarında kullanacağınız kremlerin nano teknoloji ile üretilmiş, bitkisel protein içeriğinin biraz fazla olmasına dikkat edebilirsiniz.
– Eğer cildimizde leke, kırışıklık ve sarkma problemi varsa bunlara çözüm bulmak için en uygun zaman kış mevsimidir.
–  Her sabah ve her el sabunlama işleminden sonra kremlenmesi özellikle kış aylarında çok önemlidir.
– Her banyodan sonra bacaklarınıza mutlaka nemlendirici losyon sürmelisiniz.
– Sert sabunlar, cilt kuruluğunu arttıran faktörler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, pH değeri yüksek olan kimyasallar da cilt kuruluğunun nedenleri arasında yer almaktadır. Cilt kuruluğunun nedenlerinden bir başkası da, elbette, deterjanlar ile çok fazla temas halinde olmaktır. Bitkisel çamaşır tozu ve kremleri tercih ederek bunu aşabilirsiniz.
1.762 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

× Üyelik ve Destek